Chemia Inbound Marketingu – tajniki skutecznej receptury [infografika]

chemia inbound marketing cover

Czy wiedziałeś, że blog firmowy zwiększa liczbę pozyskiwanych leadów aż o 67%? Zdajesz sobie sprawę z tego, że automatyzacja marketingu aż pięciokrotnie może zwiększyć Twoje wyniki?

Inbound Marketing to nie tylko sposób na wzrost rozpoznawalności Twojej marki i firmy, to również metoda pozyskiwania nowych klientów oraz budowania relacji z dotychczasowymi. Właściwe połączenie składników takich jak: strategia marketingowa, strona internetowa, content marketing, lead nurturing, automatyzacja marketingu i white hat SEO, pozwolą Ci budować długoterminową wartość stale przynosząc korzyści Twojej firmie.

Jeśli podejście to jest dla Ciebie czarną magią i chciałbyś poznać jego poszczególne składniki zapoznaj się z naszą infografiką, która powoli Ci zrozumieć chemię jaka tkwi w inbound marketingu.

Infografika Chemia Inbound Marketing

Pobierz kod, jeśli chcesz umieścić Infografikę na swojej stronie:

Jakie informacje zawiera infografika na temat Inbound Marketingu?

Inbound Marketing i jego kluczowe składniki

1. Strategia

to bazowy składnik receptury Inbound Marketing. Wiele firm o tym zapomina, ale to właśnie dzięki strategii nasze działania marketingowe nabierają sensu, bez niej stanowią one tylko działania ad hoc. Przemyślana strategia z jasno określonymi celami pozwoli przyciągnąć grupę docelową, na której Ci zależy.

 2. Strona internetowa

to serce komunikacji marketingowej Twojej firmy, miejsce w którym eksponujemy nasze wartości. Strona jest środowiskiem, którym powinniśmy zarządzać w taki sposób, aby przyciągać użytkowników odpowiadając na ich potrzeby, zbierać o nich informacje i konwertować ich w klientów.

3. Content Marketing

to element wybuchowy reakcji. Im więcej go dodasz, tym lepsze efekty uzyskasz. Uwaga! Pamiętaj o jakości składnika, gdyż jego odbiorcą są ludzie a nie Google! Różnicuj i eksperymentuj z rodzajami treści, które dodajesz, aby sprawdzić co najlepiej działa. Od czasu do czasu spróbuj dodać czegoś nieoczekiwanego.

 4. Lead Nurturing

Czas wprowadzić trochę ciepła, by zapomnieć o cold calling. Nie wszyscy użytkownicy, którzy trafiają do Ciebie są gotowi na przystąpienie do transakcji. Zadbaj o to, żeby mogli dojrzeć w procesie zakupowym, by przekształcić ich w klientów oraz wiernych ambasadorów Twojej marki.

5. Automatyzacja Marketingu

Najlepsze efekty z mikstury inboundowej otrzymamy przy użyciu narzędzi, które pozwolą usprawnić proces pielęgnacji leadów. Pomogą Ci one w identyfikacji i profilowaniu użytkowników, angażowaniu atrakcyjnymi treściami w odpowiednim momencie i sprawdzaniu gotowości do dokonania zakupu.

6. White Hat SEO

Mimo, że zawsze powinniśmy kierować nasz marketing do użytkowników, to musimy też wziąć pod uwagę wyszukiwarki, które stanowią jeden z głównych kanałów dotarcia. Merytoryczna i ciekawa, a zarazem poprawnie sformatowana treść, umożliwi Ci dotarcie do wielu potencjalnych klientów.

Inbound Marketing w liczbach

  • 92% firm stosujących Inbound Marketing zauważyło zwiększenie ruchu na stronie od 1,3 do 1,5-krotnie po 6 miesiącach od rozpoczęcia działań. Liczba generowanych leadów w tym okresie wzrosła od 2,6 do 8-krotnie. @HubSpot
  • 300-500% O tyle procent lepsze wyniki osiągały firmy stosujące inbound marketing, w porównaniu z tymi, stosującymi klasyczne podejście typu outbound. Uzyskały przy tym nawet 10-krotnie większą konwersję . @Gartner
  • Marketing Automation w liczbach: Według badań, skuteczność otwarć maili dynamicznych wysyłanych poprzez system marketing automation wzrosła o 496% w stosunku do wysyłania newslettera do ogólnej bazy kontaktów. Wskaźnik CTR dla tego typu maili wzrósł o 977%. @SalesManago
  • 67% Używanie bloga w B2B zwiększa liczbę pozyskiwanych leadów. @SocialMediaB2B
  • Inbound Marketing dostarcza 54% więcej leadów do lejka sprzedażowego niż tradycyjne metody typu outbound. Przy tym koszt pozyskania leada sprzedażowego, przy tego typu działaniach jest o 61% niższy. @HubSpot

Tomasz Winter